רשימת הקורסים

מידע נוסף

תואר בוגר

צרו קשר

ראש החוג והיועץ החוגי: ד"ר עמיאל ורדי
דוא"ל: amiel.vardi@gmail.com

מזכירת החוג: גב' מירב פישר
דוא"ל: meiravfi@savion.huji.ac.il
טל': 02-5880287
בניין מדעי הרוח, חדר 4605
שעות קבלת קהל: יום א': 14:30-11:30
                           ימים ב'-ה': 13:00-10:00

החוג ללימודים קלאסיים
הפקולטה למדעי הרוח
האוניברסיטה העברית, הר הצופים
ירושלים 9190501

תואר בוגר

לימודי הבוגר בחוג מקנים הכרות מעמיקה עם אוצרות הרוח של התרבות הקלאסית היוונית והרומית על רבדיה הספרותיים, הלשוניים, ההיסטוריים וההגותיים, מתוך מפגש בלתי-אמצעי עם יצירות המופת של הספרות הקלאסית, הטרגדיה והקומדיה, השירה, הפילוסופיה ההיסטוריוגרפיה והנאום בשפות המקור. הסטודנטים בחוג נחשפים גם למקורות שאינם ספרותיים, אפיגרפיים, פפירולוגיים וארכיאולוגיים, וכן לתחומי המגע של התרבות הקלאסית עם תרבויות אחרות, כגון התרבות היהודית בת התקופה.

במסגרת הלימודים מוצעים קורסי בחירה הממוקדים במגוון יצירות מסוגות שונות, באמצעותן נחשפים התלמידים למכלול רחב של נושאים ותחומי מחקר, כגון בלשנות, ביקורת הנוסח ותולדות ההשתמרות של הטקסט הקלאסי, ספרות וביקורת הספרות, היסטוריה, תולדות התאטרון והאמנות החזותית, מבנים חברתיים ומוסדות התרבות, חקר הדתות, המדע, הפילוסופיה, החוק והחשיבה המדינית.

במהלך הלימודים נחשפים התלמידים גם למגוון גישות מחקר ומתודולוגיות מדעיות המכשירות אותם למחקר מתקדם בלימודים קלאסיים ובתחומים משיקים.

הלימודים בחוג מתקיימים בקבוצות קטנות המאפשרות חווית לימודים אינטנסיבית ואינטימית תוך הנחייה אישית של כל סטודנט וסטודנטית על-ידי מורי החוג.

 

לפירוט על מבנה הלימודים לחצו כאן.

לפירוט הקורסים שיילמדו בחוג בשנת הלימודים תשע"ט.